Zdrowe odżywianie

Jak odżywiać się zdrowo i dlaczego powinieneś zacząć to robić?

Nieprawidłowe odżywianie w połączeniu ze stresem, szybkim tempem życia i stosowaniem używek stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo dla Twojego życia. Ta mieszanka powoduje, że jakość naczyń drastycznie pogarsza się, stają się zgrubiałe, pokryte blaszką miażdżycową i niedrożne. To najczęstszy powód występowania udaru mózgu, któremu możesz zapobiec.

Zdrowa dieta = optymalne ciśnienie krwi

To, co spożywamy wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie, dlatego w kontekście pokarm to nie tylko zaspokajanie podstawowej potrzeby jaką jest jedzenie, ale odżywianie komórek w naszym organizmie odpowiedzialnych za prawidłową pracę mózgu i wszystkich innych organów. To jaka jest nasza kondycja zdrowotna, na co chorujemy i jakie mamy samopoczucie w dużej mierze uzależnione jest od naszej diety stanowiącej naszą codzienność.

Dieta bogata w warzywa, owoce, zdrowe kwasy tłuszczowe, orzechy, nasiona jest skuteczną bronią w walce z nadciśnieniem tętniczym, której jest bardzo niebezpiecznym zjawiskiem i częstą przyczyną wielu innych schorzeń. Zdrowa dieta powinna być pozbawiona soli, cukru i niezdrowych tłuszczów, a także wszelkich używek takich jak papierosy czy alkohol.

Sięgaj więc po świeże sezonowe warzywa i owoce, kasze, zioła, ziarna i orzechy, a także ryby i chude mięso i nabiał. Taka kompozycja dostarczy Twojemu organizmowi wszystko czego potrzebujesz, aby utrzymać zdrowie i cieszyć się życiem.

Zła dieta, bogata w sól i wysokoprzetworzoną żywność oraz niezdrowe tłuszcze prowadzi do odkładania się na ścianach naczyń osadu w postaci blaszki miażdżycowej. Z wiekiem blaszka staje się coraz grubsza i zamyka światło naczynia doprowadzając do sytuacji, w której przez naczynie zaczyna przepływać coraz mniej krwi transportującej substancje odżywcze i tlen. Właśnie dlatego na udary mózgu najcześciej narażone są osoby starsze po 65. roku życia, chociaż ze względu na coraz szybsze tempo życia, stres i złą dietę, coraz częściej udar i inne choroby sięgają po coraz młodsze pokolenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *